قابلیت های سامانه پیامکی برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان

امروزه تقریبا تمام سایت ها و اپلیکیشن های فروشگاهی برای ارتباط با کاربران و مشتریان از سرویس های ایمیل و سرویس های پیامکی به موازات هم استفاده میکنند. اما توسعه دهندگان همیشه به دنبال سامانه پیامکی هستند که بیشترین امکانات را به ساده ترین فرم ارائه دهند. برای روشن شدن این موضوع به این مثال توجه کنید که سیستم عامل ماکروسافت در اولین نسخه به اسم MS-Dos به بازار آمد که نیاز مند حفظ نمودن تعداد زیادی دستور برای انجام یک فرایند ساده مانند کپی یک فایل بود اما امروزه سیستم عامل ویندوز به سادگی هر چه تمام انواع و اقسام کار ها را برای ما انجام میدهد و عملا امروزه نام و نشانی از سیستم عامل MS-Dos نیست.

payam-kade-api

در مورد پنل پیامک هم همین موضوع صادق است و یک پنل پیامکی میتواند امکانات محدود رو به سخترین شکل ممکن در اختیار شما قرا دهد. یا ارائه بیشترین ابزار به شکل های متنوع وقابل انطباق با انواع برنامه ها باشد.

پیامکده با ارائه ی انواع سرویس ها (API) به برنامه نویسان و توسعه دهندگان این امکان را میدهد  که بدون درگیر شدن با پیچیدگی های ارسال ایمیل و ارسال پیامک تنها با ارسال یک درخواست به پنل پیامکی خود در پیامکده به نتیجه مورد نظر برسند.

برای مثال قصد ارسال پیامک با متن ” دوست عزیز ” به شماره ۰۹۱۷۰۰۰۴۱۳۳  داریم برای این کار کافی است درخواست خود را به شکل زیر ارسال کنیم:

Payam-kade.ir/?username && password && “دوست عزیز” && 09170004133

در مثال بالا شما از طریق یوزر و پسورد خود در سامانه پیامکی پیامکده به راحتی متن مورد نظر خود را ارسال میکنید.

جالب اینجاست که پنل پیامکی پیامکده علاوه بر ارسال پیامک و اس ام اس به شما امکان ارسال ایمیل را میدهد یعنی با یک تیر دو نشان زدن  شما از طریق یک سرویس هم میتوانید به مشتریان ایمیل  و هم اس ام اس ارسال کنید.